• Aktualności

          • Egzamin ósmoklasisty

            14 maja to pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty. Na początek uczniowie zmierzą się z językiem polskim, a w następnych dniach przyjdzie pora na matematykę i język angielski. Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca bieżącego roku. Tego samego dnia poznają je uczniowie, otrzymają też zaświadczenia o wynikach.

          • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

            30 kwietnia odbyła się w szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy 8 przedstawili krótki program artystyczny. Wierszem oraz piosenką uczcili pamięć wydarzenia sprzed 233 lat. Zebrani w sali gimnastycznej obejrzeli też prelekcję na temat świąt majowych: pracy, flagi narodowej oraz konstytucji obchodzonych kolejno: pierwszego, drugiego i trzeciego maja. Poznali historie tych świąt i formy ich obchodów.

          • Dzień Ziemi. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

            22 kwietnia odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Ziemi oraz Dniem Książki.

            Na tę okoliczność uczniowie z klasy V i VI przygotowali montaż słowno-muzyczny. Przedstawili wiersze o tematyce ekologicznej. Zaśpiewali piosenki "Moja planeta'', "Przepis na piękną Ziemię. Przypomnieli historię tego święta. W latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych obrońcy środowiska ogłosili dzień 22 kwietnia Dniem Ziemi. Obchody tego dnia z czasem przyjęły się w innych krajach. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano je w 1990 roku. Dziś jest to święto międzynarodowe. Ludzie na całym świecie łączą się w obronie największego wspólnego dobra - domu całej ludzkości - planety Ziemi. W naszej szkole w tym dniu odbywa się akademia oraz akcja "Sprzątania Ziemi''.

          • "Balladyna" scenicznie

            19 kwietnia uczniowie klasy siódmej i ósmej wybrali się na przedstawienie teatralne na podstawie utworu Juliusza Słowackiego. Byliśmy ciekawi, czy sztuka bardzo różni się od doskonale znanej nam tragedii. Dzięki grze kilku aktorów przenieśliśmy się w legendarne czasy rządów Popiela IV. Na uwagę zasługiwały przede wszystkim efekty specjalne. Muzyka świetnie podkreślała wydarzenia rozgrywające się na scenie. Niemałą rolę odgrywało także światło, które w zależności od sceny ciągle się zmieniało. W czasie zabójstw czerwona poświata zalewała scenę i widownię, jak krew kolejnych ofiar głównej bohaterki.

          • Dzień zdrowia

            16 kwietnia 2024r. odbyły się w naszej szkole obchody Światowego Dnia Zdrowia. Z tej okazji szkołę odwiedziła pani pielęgniarka Teresa Sasak i pani dietetyk Anna Błońska. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Pani pielęgniarka rozmawiała z uczniami na temat zasad zdrowego odżywiania oraz konieczności dbania o higienę osobistą. Pani dietetyk przekonywała, że bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny być składnikiem każdego posiłku. Uczniowie dowiedzieli się, jak duże znaczenie ma picie wody oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru. Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania oraz wypowiadali się na temat zdrowego odżywiania. Aby zachęcić do aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na nasze ciało, uczennice starszych klas: Marika Rzadkowska, Magdalena Mas

          • Gminny Turniej Mitologiczny

            11 kwietnia po raz osiemnasty odbył się Gminny Turniej Miitologiczny organizowany przez Szkołę Podstawową w Łagowie. Wzięli w nim udział śmiałkowie z klas piątych z Łagowa, Zbelutki i Piotrowa. Wykazali się wiedzą z zakresu mitologii greckiej, a pytań było aż 250.

            Naszą szkołę reprezentował Michał Biesiada, który opanował paniczny strach i w finałowej rywalizacji zajął III miejsce. Gratulujemy wygranej!

          • Wycieczka klas IV-VI

            9 kwietnia uczniowie klas IV, V, VI wzięli udział w wycieczce do parku rozrywki Happy Jumper w Kielcach. Uczestnicy po krótkiej rozgrzewce z instruktorem mieli do dyspozycji trampoliny, zjeżdżalnie, boiska i inne atrakcje dostępne w obiekcie. Po wyczerpującej godzinie szaleństw, przeszliśmy uzupełnić straconą energię do McDonalds'a. Zadowoleni i najedzeni ruszyliśmy w drogę powrotną.

          • Siła żywego słowa

            27 marca po raz siedemnasty w Szkole Podstawowej w Łagowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VIII. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Małgosia Pietrzyk, Ania Religa, Weronika Rzadkowska, Julia Sobieraj, Piotr Sławski oraz Michał Biesiada.

            Poza nimi zgłosiło się jeszcze 21 recytatorów, którzy przekonani byli o sile żywego słowa i swoich możliwościach. Uczestnikom towarzyszyły wielkie emocje i trema. Jury z uwagą przysłuchiwało się prezentacjom, po czym wyłoniło zwycięzców. Michał Biesiada, uczeń klasy piątej zajął pierwsze miejsce dzięki interpretacji wiersza Ludwika Jerzego Kerna ”Wrrr…”. Na najwyższym stopniu podium stanął z koleżanką ze szkoły w Piotrowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś najwyżej ocenieni dodatkowo nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

          • Gminny Konkurs Recytatorski

            25 marca 2024 r. po raz kolejny uczniowie klas I, II i III naszej szkoły wzięli udział w XX Gminnym Konkursie Recytatorskim w Łagowie. Pod kierunkiem swoich wychowawców: pani Wiesławy Ziei, pani Katarzyny Gałki-Jędras oraz pani Haliny Łuckiej przygotowali różnorodne utwory znanych i mniej znanych autorów. Wśród uczestników II miejsce zdobył Wiktor Woźnicki, III miejsce Natalia Łata oraz przyznano dwa wyróżnienia dla Leny Bąk i Liliany Rzadkowskiej. Poza wymienionymi dziećmi w konkursie wzięły udział także: Ania Sławska, Kornelia Masternak, Emilka Kozłowska, Gabrysia Wasik i Maja Kozłowska. Otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Konkurs zakończył się słodkim poczęstunkiem - pięknym tortem z napisem: "20 lat minęło".

          • Pierwszy dzień wiosny

            Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Tradycyjnie przygotował ją Samorząd Uczniowski z opiekunami: panią Wiesławą Siwonią i Justyną Maj. Najpierw uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach. Tam wykonywali kartkę wiosenną, kolorowali Panią Wiosnę przygotowali Marzannę, by później klasy I-III mogły pójść ją "utopić" i poszukać zwiastunów wiosny, a po ciężkich poszukiwaniach rozpalić ognisko i usmażyć sobie kiełbaski. Natomiast klasy IV-VIII zgromadziły się w sali gimnastycznej. Tam uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Musieli wykazać się pomysłowośccią, projektując strój wiosny lub jej zwiastuna. Wiele emocji wzbudziły zabawy sprawnościowe: rzucanie woreczkami do celu, skoki na skakance, kręcenie hula-hop, wyścigi z ping-pongiem na łyżce, bieg z woreczkiem na głowie, itp. Komisja zapis

          • Wyjazd do kina

            20 marca nasi uczniowie wybrali się do kina Helios w Kielcach na kontynuację filmowego hitu "Cudowny chłopak. Biały ptak".

          • Eliminacje do III Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej

            19 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap trzeciej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej dla młodzieży z klas siódmych i ósmych. Do udziału zgłosiło się 16 uczniów, którzy rywalizowali z rówieśnikami z kraju w formule online. Odpowiedzieli na czterdzieści pytań z zakresu ochrony powietrza i zmian klimatycznych.

          • Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

            19 marca w naszej szkole został przeprowadzony gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w którym wzięli udział uczniowie z placówek w Piotrowie, Łagowie oraz Zbelutki. Nad prawdłowym przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie: mł. bryg. Damian Domański - przewodniczący, st. kpt. Marcin Pastuszka – sekretarz oraz pani Beata Szyszka – członek.

          • ,,TAJEMNICZY ŚWIAT OWADÓW”

            Dnia 14.03 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie pod tytułem " Tajemniczy świat owadów", którego celem było zainteresowanie dzieci światem owadów. Spośród 105 zaprezentowanych prac z województwa świętokrzyskiego grupa sześciolatków ze Szkoły Podstawowej w Zbelutce zdobyła II miejsce.

          • Pasowanie na czytelnika

            11 marca 2024r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji pasowania uczniów klasy I na czytelnika. Na tę okoliczność klasa VII wystawiła "Baśń z tysiąca i jednej nocy" pt. "Cudowna lampa Aladyna''. W rolę tutułowego Aladyna wcielił się Bartek Gacoń, jego matkę odegrała Karina Karwacka, księżniczkę zagrała Marika Rzadkowska, czarownikiem został Piotrek Czekaj, zaś Dżinem był Szymon Krakowiak. W roli sułtana zobaczyliśmy Filipa Kucę, którego dworzaninem był Filip Lasek. Przedstawienie urozmaiciły piosenki, m.in.: "Wspaniały świat''. W dalszej częsci uczennice z klasy V i VI zatańczyły turecki taniec.

          • Wizyta duszpasterska

            5 marca naszą szkołę odwiedził szczególny gość - Krzysztof Nitkiewicz, biskup sandomierski. Został powitany przez całą społeczność uczniowską i pracowników szkoły. Duszpasterz udzielił zebrany błogosławieństwa oraz życzył zebranym wielu sukcesów.

          • Standardy Ochrony Małoletnich

            Szanowni Państwo,

            W Szkole Podstawowej w Zbelutce opracowano Standardy Ochrony Małoletnich w celu zapewniania bezpieczeństwa dzieciom oraz eliminowania potencjalnych zagrożeń. Dokument będzie dostępny dla zainteresowanych w bibliotece szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły.

          • Rekrutacja 2024/2025

            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zbelutce, informuje o rozpoczęciu rekrutacji do Punktu i Oddziału Przedszkolnego oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.

            Wypełnione wnioski należy składać w kancelarii szkoły w godzinach 8.00- 15.00. Rekrutacja trwa do 8 marca 2024.

            Wnioski do pobrania:

            ZGLOSZENIE_UCZNIA_DO_KL._I_(1).docx

          • "ANTYMINA"

            Dziś naszą szkołę odwiedził raper Kolah, czyli pan Mirosław Kolczyk. Przeprowadził z uczniami warsztaty profilaktyczne w ramach programu "ANTYMINA".

            Artysta przestrzegał uczniów przed eksperymentowaniem z środkami psychoaktywnymi i alkoholem. Podzielił się własnymi niełatwymi doświadczeniami życiowymi, by w ten sposób ostrzec młodych ludzi przed zażywaniem używek i narkotyków - był wplątany w świat przestępczy i zmagał się z własnymi słabościami i uzależnieniami. Przeszedł w życiu tak wiele, że teraz chce uświadamiać innych młodych ludzi przed śmiercionośną miną, jaką są narkotyki, alkohol czy dopalacze.

    • Partnerzy

      • Gmina Łagów
      • Kuratorium Oświaty w Kielcach
      • Powiatowa Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Bodzentynie
      • SKS- Skzolny Klub Sportowy
    • Dzwonek lekcyjny

      Czwartek 16.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 109146