• Pierwszy dzień wiosny

          • Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Tradycyjnie przygotował ją Samorząd Uczniowski z opiekunami: panią Wiesławą Siwonią i Justyną Maj. Najpierw uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach. Tam wykonywali kartkę wiosenną, kolorowali Panią Wiosnę przygotowali Marzannę, by później klasy I-III mogły pójść ją "utopić" i poszukać zwiastunów wiosny, a po ciężkich poszukiwaniach rozpalić ognisko i usmażyć sobie kiełbaski. Natomiast klasy IV-VIII zgromadziły się w sali gimnastycznej. Tam uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Musieli wykazać się pomysłowośccią, projektując strój wiosny lub jej zwiastuna.  Wiele emocji wzbudziły zabawy sprawnościowe: rzucanie woreczkami do celu, skoki na skakance, kręcenie hula-hop, wyścigi z ping-pongiem na łyżce, bieg z woreczkiem na głowie, itp. Komisja zapisywała wyniki, a najbardziej utytułowana klasa została zwolniona z jednej dowolnej kartkówki. 

            Głównym celem całej imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcanie uczniów do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza. Wszystkie klasy starannie przygotowały się do turnieju, włączając w pracę i wychowawców. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą w duchu fair – play.

             

            21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa- Dzień kolorowej Skarpetki. Dlatego też wszystkie dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego oraz ucznowie klas I-III przyszły do przedszkola i szkoły w skarpetkach nie do pary na znak solidarności z osobami z zespołem Downa.

            Później same wykonały smaczne i zdrowe wiosenne kanapeczki.

            Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji.

            Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre

          • Wyjazd do kina

          • 20 marca nasi uczniowie wybrali się do kina Helios w Kielcach na kontynuację filmowego hitu "Cudowny chłopak. Biały ptak". 

          • Eliminacje do III Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej

          • 19 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap trzeciej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej dla młodzieży z klas siódmych i ósmych. Do udziału zgłosiło się 16 uczniów, którzy rywalizowali z rówieśnikami z kraju w formule online. Odpowiedzieli na czterdzieści pytań z zakresu ochrony powietrza i zmian klimatycznych. 

          • Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • 19 marca w naszej szkole został przeprowadzony gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w którym wzięli udział uczniowie z placówek w Piotrowie, Łagowie oraz Zbelutki. Nad prawdłowym przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie:  mł. bryg. Damian Domański - przewodniczący, st. kpt. Marcin Pastuszka – sekretarz oraz pani Beata Szyszka – członek.

            Wyniki prezentują się następująco:

            I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV):

            1. Piotr Sławski – SP Zbelutka Stara       

            2.  Filip Masternak – SP Zbelutka Star       

            3. Oskar Adamczyk – SP Zbelutka Stara

            II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)

            1. Julia Pietrzyk – SP Piotrów

            2. Wojciech Herbuś – SP Łagów

            3. Szymon Szczykutowicz – SP Piotrów

            III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

            1. Bogdan Serwata (Branżowa Szkoła I Stopnia)

            Burmistrz Miasta i Gminy Łagów Paweł Marwicki pogratulował uczestnikom oraz zwycięzcom, a następnie przystąpił do wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród.

          • ,,TAJEMNICZY ŚWIAT OWADÓW”

          • Dnia 14.03 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie pod tytułem " Tajemniczy świat owadów", którego celem było zainteresowanie dzieci światem owadów. Spośród 105 zaprezentowanych prac z województwa świętokrzyskiego grupa sześciolatków ze Szkoły Podstawowej w Zbelutce zdobyła II miejsce.

            Laureatów konkursu przywitał starosta kielecki Mirosław Gębski, członkowie Zarządu Powiatu w Kielcach Mariusz Ściana Stefan Bąk oraz dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Środowiska, Zenon Pedrycz. Obecna była także kierownik Referatu środowiska - Dorota Skalska.  

            Prowadzący pogratulowali dzieciom i nauczycielom zaangażowania i wysokiego poziomu wykonanych prac. Jako przedstawiciele grupy Maja i Adaś odebrali nagrody rzeczowe w postaci gier i zabaw dydaktycznych.

            Na koniec uroczystości zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia, był także słodki poczęstunek dla dzieciaków.