• Gminny Turniej Mitologiczny

• 11 kwietnia po raz osiemnasty odbył się Gminny Turniej Miitologiczny organizowany przez Szkołę Podstawową w Łagowie. Wzięli w nim udział śmiałkowie z klas piątych z Łagowa, Zbelutki i Piotrowa. Wykazali się wiedzą z zakresu mitologii greckiej, a pytań było aż 250.

Naszą szkołę reprezentował Michał Biesiada, który opanował paniczny strach i w finałowej rywalizacji zajął III miejsce. Gratulujemy wygranej!

• Wycieczka klas IV-VI

• 9 kwietnia uczniowie klas IV, V, VI wzięli udział w wycieczce do parku rozrywki Happy Jumper w Kielcach. Uczestnicy po krótkiej rozgrzewce z instruktorem mieli do dyspozycji trampoliny, zjeżdżalnie, boiska i inne atrakcje dostępne w obiekcie. Po wyczerpującej godzinie szaleństw, przeszliśmy uzupełnić straconą energię do McDonalds'a. Zadowoleni i najedzeni ruszyliśmy w drogę powrotną.

• Siła żywego słowa

• 27 marca po raz siedemnasty w Szkole Podstawowej w Łagowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VIII. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Małgosia Pietrzyk, Ania Religa, Weronika Rzadkowska, Julia Sobieraj, Piotr Sławski oraz Michał Biesiada.

Poza nimi zgłosiło się jeszcze 21 recytatorów, którzy przekonani byli o sile żywego słowa i swoich możliwościach. Uczestnikom towarzyszyły wielkie emocje i trema. Jury z uwagą przysłuchiwało się prezentacjom, po czym wyłoniło zwycięzców. Michał Biesiada, uczeń klasy piątej zajął pierwsze miejsce dzięki interpretacji wiersza Ludwika Jerzego Kerna ”Wrrr…”. Na najwyższym stopniu podium stanął z koleżanką ze szkoły w Piotrowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś najwyżej ocenieni dodatkowo nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

• Gminny Konkurs Recytatorski

• 25 marca 2024 r. po raz kolejny uczniowie klas I, II i III naszej szkoły wzięli udział w XX Gminnym Konkursie Recytatorskim w Łagowie. Pod kierunkiem swoich wychowawców: pani Wiesławy Ziei, pani Katarzyny Gałki-Jędras oraz pani Haliny Łuckiej przygotowali różnorodne utwory znanych i mniej znanych autorów. Wśród uczestników II miejsce zdobył Wiktor Woźnicki, III miejsce Natalia Łata oraz przyznano dwa wyróżnienia dla Leny Bąk i Liliany Rzadkowskiej. Poza wymienionymi dziećmi w konkursie wzięły udział także: Ania Sławska, Kornelia Masternak, Emilka Kozłowska, Gabrysia Wasik i Maja Kozłowska. Otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Konkurs zakończył się słodkim poczęstunkiem - pięknym tortem z napisem: "20 lat minęło".

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.