• Choinka 2024

• Na zakończenie nauki przed feriami, uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy choinkowej, która odbyła się w sobotę- 10 stycznia. Już od godziny 14 na parkiecie szalała najmłodsza część szkolnej społeczności. Dodatkową atrakcją wieczoru dla wszystkich najmłodszych miłośników choinkowej zabawy była maskotka misia polarnego. Druga część choinkowej zabawy należała do uczniów klas starszych. O godzinie 16 uczniowie klasy VIII w towarzystwie uczniów klasy VII zaprezentowali układ taneczny złożony z poloneza oraz belgijki. O oprawę muzyczną zadbał DJ, który przez kilka godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno podobały się sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów W przygotowanie i uatrakcyjnienie zabawy włączyli się również rodzice naszych uczniów. Dla swoich pociech przygotowali pyszny poczęstunek. Choinka jak zwykle była wielkim przeżyciem dla dzieci i młodzieży naszej szkoły.

• BABCIU, DZIADKU ! KOCHAMY WAS CAŁYM SERCEM!

• W dniu 25 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, której towarzyszyło hasło: BABCIU, DZIADKU ! KOCHAMY WAS CAŁYM SERCEM! Zaproszeni goście, babcie, dziadziusiowie oraz rodzice licznie zjawili się, aby wziąć udział w obchodach tego święta, a także by podziwiać swoje pociechy prezentujące talenty w różnych formach artystycznych. Pani Dyrektor Elżbieta Ginał przywitała przybyłych gości oraz złożyła piękne życzenia.

Powszechnie wiadomo, że Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Dlatego też w tym szczególnym dniu uczniowie pamiętali o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi wychowawczyniami grupa przedszkolna oraz klasy 0 -VI przygotowały dla nich program artystyczny. Przedstawiciele młodszej grupy wiekowej zaprezentowali piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka oraz ciekawe układy taneczne. Klasy V i VI zaprezentowały z kolei niezwykle wzruszającą inscenizację poświęconą tym Babciom i Dziadziusiom, którzy już od nas odeszli oraz złożyli swoim najbliższym obecnym na sali serdeczne życzenia. Oprócz wielu wzruszeń wnukowie „zaaplikowali” swoim Babciom i Dziadziusiom sporą dawkę humoru. Publiczność świetnie się bawiła oglądając zabawne scenki ukazujące życie współczesnych seniorów, którzy pomimo tego, że zmagają się z wieloma dolegliwościami, uczestniczą w wychowaniu wnuków, chodzą do kina, a nawet … jeżdżą na dyskoteki!

Goście mieli również okazję obejrzeć barwne pokazy taneczne z chusteczkami oraz parasolkami w wykonaniu uczniów klas IV-VI.

Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, w przygotowaniu którego pomogli rodzice uczniów. Był to czas wspólnych rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. To był dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.